Yeni Kayseri Havalimanı'nda Netmecra yerini aldı.

Sosyal Medya ve Dijital Ekran Birleşimi İçin 5 Neden

Sosyal medya ve dijital ekran arasında nasıl mükemmel bir eşleşme olur?

Eski ve modası geçmiş SMS kısa mesajı sisteminden yola çıkarak, sosyal medya, izleyicilerin ekranınız aracılığıyla katılımını sağlamak için daha kişisel ve özelleştirilebilir bir yol sağlar. Restoranlar, oteller ve hatta ofis alanları kendi içerikleri yönünde sosyal medyayı hayata dahil ediyorlar, müşterilerin tweetlerini, instagram fotoğraflarını vitrine koyarak daha çok etkileşim alıyorlar.

Peki sosyal medya tam olarak nasıl sadece dijital ekran içeriklerinde değil, aynı zamanda işinize ve organizasyonlarınıza da yarar sağlar? İşte sosyal medya ve dijital ekran birleşimi için 5 sebep:

1-İzleyenlerin daha çok ilgisini çekiyor

Etkileşimden yoksun olan dijital ekran zamanla arka plana karışmaya eğilim gösterir ve izleyenler için sadece bir reklam platformu haline gelir. Anlık sosyal medya paylaşımları ekleyip, ekranlarınızın içeriğinde söz sahibi olmasına izin vererek izleyicilerin dikkatini tekrar elde edebilirsiniz. Sosyal Medya duyuru sağlayıcısına bağlı olarak twitter ve instagram’dan özet akışları çekebilir ve müşterilerin paylaşımlarını anında ve büyük ekranda görmelerini sağlayabilirsiniz.

2-Otomatik içerik üretir

İzleyicilerin ekranınızı sosyal medya paylaşımlarıyla doldurmasıyla, ağınızın içeriğini sürekli güncellemek zorunda kalmazsınız. Misafirlerin içerikleri anlık ve otomatikleştirilmiş olduğu için siz bir efor sarf etmek zorunda kalmayacaksınız. Eğer sağlayıcınız işinizi kolaylaştırmak için otomatik filtre ayarları sunuyorsa, bu çok daha iyi olur.

3-Markanız için ücretsiz ağızdan ağıza pazarlama

Kim ücretsiz pazarlamayı sevmez ki? Bunu bir değiş tokuş olarak düşünmek hoşuma gidiyor. Konuklar paylaşımlarının gösterime girmesini istiyor ve bunu yaparken de markanızı takipçilerinin zaman tüneline yayacaklar. Oldukça zekice, değil mi?

4-Tanıtım içeriğinizi dengeleyecektir

2017’de, tüketicilerin başka bir reklam kaynağına ihtiyacı yoktur. İnteraktif sosyal medya içeriğini ekranınızın medya listesine karıştırarak, izleyicilere görüntülere dikkat etmeleri için bir sebep vereceksiniz. Böylece tanıtım mesajlarınıza da dikkat edecekler.

5-Geridönüşüm için harika bir platform sunar

Son olarak, dijital ekranınıza sosyal medyayı dahil ederek, konulardan gelecek geri dönüşler için yeni bir kanal açmış olacaksınız. Yukarıda belirtildiği gibi, müşteriler, düşüncelerini önemsediğinizi görecekler ve paylaşmaya daha da yatkın olacaklardır. (Hem olumlu-hem olumsuz, ancak işinizi bu şekilde geliştiriyorsunuz değil mi?) Eğer müşterilerinizin paylaşımlarını halka açık olarak yapmalarına saygı duyarsanız, yararlı geri dönüş sağlayarak bu saygının karşılığını size vereceklerdir ve seslerini duyurabilme şansı vermenizi takdir edeceklerdir. Çift taraflı kazanç.

Kaynak: sixteen-nine

Çeviri: Merve HATİPOĞLU [netmecra]

Scroll